Журнал «Екологія підприємства» № 5, 2018

Щоб замовити видання, зверніться у відділ передплати:
0 800 219 977
(067) 317-5886
(093) 904-1417

podpiska@mediapro.com.ua

NEWS

Екологічне законодавство

ЕКОакценти місяця

Екологічна політика
«Стратегічна екологічна оцінка — готова підказка для передбачуваності бізнесу», — заступник Міністра екології Микола Кузьо

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Екологічний контроль
Порушення екологічного законодавства в розрізі регіонів: приклади та відповідальність

Охорона атмосферного повітря
Викиди в атмосферу забруднюючих речовин: три робочі ситуації

Академія еколога. 
Урок 9. Екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря: як розрахувати та скласти податкову декларацію

Рекомендації та зразки
Покроковий приклад розробки паспорта газоочисної установки

Перевірка знань
Еколого-геологічна задача № 1

АКТУАЛЬНІ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Є проблема? — Є рішення 
ТОП-10 запитань-відповідей

  • Скільки разів можна подовжувати строк виконання приписів державної екологічної інспекції? У яких нормативних документах про це написано?
  • Яким нормативним документом передбачено, що максимальний строк виконання припису становить 6 місяців?
  • Чи поширюється мораторій на Державну екологічну інспекцію?
  • Наскільки законними є дії Державної екологічної інспекції при ініціюванні позапланової перевірки підприємства щодо перевірки виконання приписів. Остання перевірка підприємства була у 2014 році. Усі приписи були виконані, про що письмово повідомили екологічну інспекцію.
  • Чи має право підприємство вивозити власні утворені побутові відходи з території підприємства на полігон для складування твердих побутових та негабаритних відходів власним транспортом (вантажним автомобілем)? Підприємство має договір з комунальним підприємством на прийом та захоронення ТПВ.
  • На підприємстві утворюються промислові відходи (пил оббивальний, 1561.2.9.02) четвертого класу небезпеки. Звернулися на полігон щодо них — вони готові приймати, але в договорі не прописують конкретну назву, а лише клас. Чи законна так передавати відходи? Ліцензію полігон має.
  • Чи повинні інспектори Державної екологічної інспекції мати погодження Державної регуляторної служби України на позапланову перевірку підприємства з причини звернення фізичної особи?
  • Як отримати дозвіл Мінприроди на розробленя документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів для підприємств, установ, організацій та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності? Підкажіть, будь ласка, процедуру.
  • Чи можемо ми замість передачі на утилізацію продавати відпрацьовані акумуляторні батареї?

Роз’яснення для еколога

Які головні складнощі виникають у екологів агропромислового комплексу та який алгоритм дій у поводженні з відходами тваринництва й харчової галузі? Як правильно провести утилізацію таких відходів?

Які головні помилки в поводженні з медичними відходами та як їх уникнути?

Чи потрібно проводити заміри рівня СО, вуглеводнів, димності у відпрацьованих газах автотранспорту. Чи існують законодавчі норми щодо обов’язкового виконання таких замірів?

На підприємстві акумуляторні батареї,  згідно із статистичною звітністю, передавалися на утилізацію в 2014 році. Яких санкцій очікувати у разі перевірки екологічної інспекції? Чи можливо передавати на утилізацію окремо електроліт і окремо свинець як метал?

Це важливо!

ЕКОTRANSFORMATION — 2018

Про проект
Головне визнання екосфери «ЕКОtransformation — 2018

Кейси
Впровадження інвестиційних проектів: відновлювана енергетика

Зелена модернізація
Модернізація і онлайн-моніторинг: головні екологічні тренди «Запоріжсталі»
Зелений офіс від Imperial Tobacco в Україні: практикум із впровадження

ЖИТТЯ В СТИЛІ ЕКО

Екологічні заходи