У Києві відбувся форум «Безпека праці — 2018»

19 квітня 2018 року в Інституті бізнес-освіти КНЕУ відбувся форум для фахівців із охорони праці «Безпека праці». Цей освітній захід організувала редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека». У форумі взяли участь представники різних галузей підприємництва.

Форум відкрив головний редактор журналу «Охорона праці і пожежна безпека» Сергій Філенко. Він привітав гостей і розповів їм про переваги журналу. Кожен учасник отримав у подарунок квітневий номер «Охорони праці і пожежної безпеки».

Сергій Філенко, Микита Карпенко, Вікторія Ліпчанська та Микола Федоренко

Головний інспектор відділу профілактичної роботи УПБ Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям апарату ДСНС України, підполковник цивільного захисту ДСНС Анатолій Шкарабута презентував фахівцям із охорони праці стратегію розвитку ДСНС. Надзвичайники йтимуть у ногу з часом: відтепер декларації до ДСНС можна буде подавати в електронному вигляді! Також він розглянув деякі суперечливі моменти, що виникають між інспекторами та суб’єктами господарювання.

Роман Семчук, начальник головного управління Держпраці в Київській області, розповів учасникам форуму про алгоритм  проведення перевірок із охорони праці. Він запропонував представникам підприємств самостійно звертатися до Держпраці з проханнями про перевірку. У такому разі всі порушення вказують у висновку аудиту, даючи змогу їх виправити, а порушників НЕ штрафують. Також Роман Семчук роз’яснив правила подання декларацій відповідності матеріально-технічної бази та оформлення дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Анатолій Шкарабута й Роман Семчук

Модератор форуму та шеф-редактор журналу «Охорона праці і пожежна безпека» Вікторія Ліпчанська ознайомила учасників із проектом змін до Трудового кодексу України. Особливу увагу вона приділила таким питанням: робота у нічний час, праця жінок в умовах підвищеної небезпеки. Також висвітлила усі нюанси щодо відсторонення працівників від роботи: з яких причин це можливо зробити, як дотриматися балансу між законодавством та реаліями, чи зберігається заробітна плата, які нові акти про відсторонення буде прийнято в найближчому майбутньому, що допоможуть відстояти інтереси роботодавців.

Володимир Дрозд, начальник служби охорони праці філії «Вільногірський ГМК» ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» поділився власним досвідом організації навчання з охорони праці на підприємстві з підвищеною небезпекою. Експерт наголошував на тому, що в цьому питанні потрібен індивідуальний підхід для кожного підприємства, а емоційна складова є надзвичайно важливою в процесі засвоєння знань. Також він відповів на такі питання: яким має бути склад комісії з перевірки знань, чи обов’язкове посвідчення для інспектора з охорони праці, скільки інструкцій має підписати працівник.

Тетяна Горюн і Володимир Дрозд

Завідуюча відділом технічної  інспекції праці Федерації профспілок України, Тетяна Горюн закликала не відміняти бездумно старі закони з охорони праці. На її думку, під модним гаслом гендерної рівності в Україні прийняли закон, що дозволяє жінкам працювати в умовах підвищеної небезпеки. Також вона запевнила аудиторію, що за статистикою сім-вісім виявлених порушень рятують одне життя, тож потрібно діяти на випередження й регулювати сферу охорони праці в трьох основних напрямках: 1) постійні інспекції; 2) високі штрафи для порушників (наприклад, мільйон фунтів стерлінгів у Великобританії); 3) державна підтримка роботавців у створенні безпечних умов праці.

Сергій Пугін, заступник директора ТОВ «Восток-Сервіс» розповів, з яких сучасних матеріалів має бути виготовлений захисний одяг і чому так важливо, щоб усі елементи спецодягу були яскравого, сигнального кольору.

Головний державний інспектор Головного управління Держпраці України в Київській області Микола Федоренко роз’яснив, які особливості охорони праці та розслідувань нещасних випадків виникають, якщо між працівником і роботавцем було укладено цивільно-правовий договір. І довів, що укладати трудовий договір – значно менш ризиковано з точки зору охорони праці, аніж цивільно-правовий.

Сергій Пугін та Олена Бочарова

Микита Карпенко, керівник навчального центру SAR, виступив із доповіддю на тему: «Знання за ціну життя. Чому навчання долікарській допомозі врятує життя». Він провів майстер-клас із надання долікарської допомоги й зазначив, що до складу офіційно затвердженої аптечки входить багато зайвого та що проводити навчання долікарській допомозі має право виключно сертифікований інструктор.

Головний експерт із охорони праці Фонду соціального страхування від нещасних випадків Олена Бочарова, розповіла про порядок розслідування нещасних випадків на виробництві, що сталися внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Вона радила фіксувати кожен виїзд за межі території підприємства співробітника, що їде у відрядження на власному авто.

Учасники форуму активно ставили питання усім спікерам. На кожну індивідуальну ситуацію знайшлася компетентна відповідь від експертів.

НАЙБЛИЖЧІ ЗАХОДИ